środa, 22 stycznia 2020

Sex Education //

W Polsce całkiem niedawno, szczególnie w okresie wyborów samorządowych głośno było o sprawie edukacji seksualnej. Opinie i przekonania na temat tego, czy powinna ona pojawić się w szkołach były oczywiście rozmaite. Serial Sex Education od Netflixa pokazuje jednak, że młodzieży licealnej w Walii sprawa sexu spędza sen z powiek i tamci uczniowie zdecydowanie potrzebują pomocy, rady, drogowskazu, jeśli chodzi o swoje życie seksualne.

Otis i Meave decydują się wykorzystać fakt, że chłopak jest całkiem niezły w dawaniu porad seksualnych i zakładają razem niewielki szkolny biznes - Meave umawia uczniów, a Otis udziela im pomocy, której potrzebują. Jest w tym dobry, bo jego rodzice to seksuolodzy, więc temat seksu otacza go z każdej strony. Często po prostu słucha tego, jak matka radzi sobie z pacjentami, co im mówi i tak dalej. Pomocny okazuje się także research w Google. Co ciekawe, Otis jest mistrzem (prawie, bo czasem coś idzie nie po jego myśli, jak to w życiu) w prowadzeniu seksualnych terapii, a sam wciąż jest prawiczkiem, nie ma żadnych doświadczeń i posiada duże problemy z własnym życiem erotycznym - jak to się mówi, szewc w dziurawych butach chodzi. O dziwo ich interes zyskuje spore uznanie, uczniowie chętnie chcą otrzymać rady od seks dzieciaka za pieniądze. No i wszyscy są zadowoleni - ludzie dostają wiedzę i wsparcie, Meave ma za co opłacić rachunki, a Otis może spędzić trochę czasu z dziewczyną, w której jest zakochany.

Sex Education to serial, który pokazuje szkolne życie, skupia się na nastoletnich problemach i potrzebach. Nie rozważa tylko seksualnych spraw, ale także uczuciowe, ważny jest wątek przyjaźni, odkrywania tego, kim tak naprawdę się jest, zdobywania poczucia własnej wartości. Pozwala poczuć sympatię do bohaterów, może nawet utożsamić się z nimi. Wielu z nich to postacie wyjątkowe i niepowtarzalne. Jest mnóstwo momentów szokujących, wzruszających i rozczulających. To naprawdę wyjątkowy serial, który wciąga i rozważa ważne kwestie. Może momentami odrobinę przerysowany, ale dzięki temu przezabawny i zwracający uwagę. 

Niektórym może nie spodobać się to, że wiele par z serialu to homoseksualiści. Jak będziecie oglądać to dostrzeżecie, że szczególnie w drugim sezonie jest tego sporo. Myślę, że w ten sposób chciano walczyć z nietolerancją i to jest spoko. Moim zdaniem jednak momentami wypadało to już nienaturalnie gdy już kolejna osoba z kolei odkrywa, że tak naprawdę jest bi czy coś. Ale nie wiem, może się mylę i naprawdę tak to wygląda.
Ten mem jest tak piękny, że po prostu musiałam go tu dodać XD

Oba sezony zdecydowanie mają w sobie to coś. Po obejrzeniu pierwszego nie mogłam doczekać się drugiego. Dwa pierwsze odcinki kontynuacji mnie nie zachwyciły, ale potem już było lepiej i znów dobrze się bawiłam, śledząc losy bohaterów. Byłoby świetnie, gdyby powstał także trzeci sezon, nie sądzicie?

Moją ulubioną postacią zdecydowanie była Meave. Ta dziewczyna jest tak wielowymiarowa i wyjątkowa, że nie da się tego opisać. Już od początku wzbudziła moją sympatię i tak zostało do samego końca. Jej historia bardzo angażuje widza i mnie bardzo zaciekawiła. Dobrą postacią jest także Jackson, który pokazuje ważny problem polegający na tym, że rodzice kładą na nim presję, by był najlepszy, a on nie ma już psychicznie siły na to. Jest także wiele innych fantastycznych postaci, ale nie będę Wam więcej zdradzać. Zdecydowanie obejrzenie tego serialu, który może się wydawać dość kontrowersyjny, było świetną decyzją.
   

Oglądaliście, planujecie obejrzeć, a może nie ciągnie Was do tej produkcji? 
// Iza

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz = ogromny uśmiech na mojej twarzy