piątek, 12 lipca 2019

Najnowsza powieść od Becky Albertalli!

Ile razy już byłeś/byłaś zakochany/a? Główna bohaterka tej książki przeżyła to już 20(!) razy, a nadal nie miała chłopaka. Jak to możliwe? Czytaj dalej!

Książka Becky Albertalii porusza bardzo aktualny temat szczególnie dla młodych ludzi, którzy nie doświadczyli jeszcze swojej pierwszej miłości, w odróżnieniu od rówieśników nie byli w związku i czują się z tego powody gorsi, wyobcowani. Problem ten dotyczy właśnie głównej bohaterki, która czuje się wykluczona ze społeczeństwa, niepasująca, ponieważ ma 17 lat, a jeszcze nigdy się nie całowała, podczas gdy jej przyjaciele robili to już mnóstwo razy. Nie brzmi jak tragedia narodowa, prawda? Ale Cassie naprawdę bardzo dręczy ta sprawa. Dziewczyna była zakochana już ponad 20 razy!, lecz nigdy nie rozmawiała o swoich uczuciach z osobami, do których ja żywiła, ponieważ podświadomie bała się odrzucenia. Jej sytuacja pokazuje jednak, że miłość niejednokrotnie dosięga nas w momencie, gdy najmniej się tego spodziewamy i gdy przestajemy uporczywie za nią wyglądać. Nie mamy szczególnego wpływu na to, w kim się zakochany i kto zasłuży sobie na szczególne miejsce w naszym sercu. 

W tej książce wspaniale nakreślone zostały wątki przyjaźni. Niezniszczalną, wydawałoby się, więź głównej bohaterki i jej siostry czeka ciężka próba, gdy jedna z nich zakochuje się i zaczyna poświęcać znacznie więcej czasu i uwagi swojej sympatii niż najbliższej sercu siostrze. Takich sytuacji niestety ciężko jest uniknąć i warto o tym pamiętać, gdy to nasi przyjaciele zaczną angażować się w związki. Mówi się jednak, że „po burzy zawsze wychodzi słońce”, więc należy poczekać jakiś czas, a następnie odbyć szczerą rozmowę między sobą, by nie zepsuć za bardzo waszej relacji.

Becky Albertalli znana jest z książki pt. Simon oraz inni homo sapiens, która, można śmiało powiedzieć, promuje LGBT. Odwrotność nieodwzajemniona nie jest kontynuacją losów Simona, a zupełnie odrębną historią. Autorka jednak nie mogła sobie odmówić zawarcia i w tej powieści treści LGBT, co z pewnością dostrzeżecie, czytając ją. Nie brak tu barwnych, charakterystycznych osobowości. Co ciekawe, każda postać ma swoją własną historię i zestaw indywidualnych cech, dzięki czemu wydają się one znacznie bardziej rzeczywiste

Nie należy ona do grubych pozycji - ma skromne 330 stron, których lektura to kwestia kilku dni. Jest to idealna książka na wakacje, ponieważ angażuje czytelnika, nie pozwala mu się nudzić, lecz jednocześnie nie obciąża głowy jakimiś bardzo ciężkimi, stresującymi tematami. Ja będę ją bardzo miło wspominać i polecam, jeśli chcecie spędzić przyjemnie czas :)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarz = ogromny uśmiech na mojej twarzy